BH RUKOMET

Switch to desktop Register Login

Rukometaši Slobode očekivano do novih bodova

• 0

TUZLA - Ekipa Slobode je jučer u Tuzli dočekala ekipu Bosne TS iz Tešnja. Utakmica je kako se i očekivalo završila pobjedom domaćina 33:26 (16:13). Gosti su u prvom poluvremenu pružili jak otpor, ali kvalitet domaćina i činjenica da je ekipa iz Tuzle ipak pretendent za osvajanje prvog mjesta i odlazak u Premijer ligu u drugom poluvremenu došli su do izražaja.

Više...

Rukometašice Jedinstva bolje od Bihaća

• 0

TUZLA - Derbi Prve rukometne lige za rukometašice, između Jedinstva i vodećeg Bihaća, donio je pravi “muški” rukomet. Bilo je lijepih poteza, borbenosti, ponekad i grubosti, pa i “borbe prsa u prsa”.

Više...

Rukometašice Jedinstva istupaju iz Prve lige FBiH!

• 0

TUZLA - Upravni odbor RK Jedinstvo iz Tuzle odlučio je povuči svoju žensku ekipu iz Prve federalne lige BiH, doznaje Tuzlalive portal. Razlog za ovu drastičnu odluku je nezadovoljstvo stanjem u rukometu za koje je predsjednik UO Jedinstva, Almir Dervišbegović, rekao da se “izgleda igra jedino zbog Saveza i službenih osoba”.

Više...

Bosna Visoko - Igman Ilidža 34:21 (20:10)

• 0

VISOKO - Rukometaši Bosne su u 15. kolu Prve lige FBiH (jug) došli do još jedne rutinske i očekivane pobjede. I prije početka utakmice je bilo jasno da ekipa Igmana sa Ilidže ne može parirati visočkim rukometašima, posebno ne u Visokom i od prve minute je bila vidljiva razlika u kvaliteti, a utakmica je bila jednosmjerna.

Više...

Tešanjci pregazili Lukavac - 30:19 (15:5)

• 0

TEŠANJA - U okviru 12. kola Prve lige FBiH - skupina Sjever, sastali su se stari rivali "Bosna-TS" i "Lukavac". Tešnjaci su po prvi puta ove sezone pokazali svoj sportski bijes i ni u jednom trenutku nisu štedili goste iz Lukavca.

Više...

Važan pobjeda Krivaje na domaćem terenu

• 0

ZAVIDOVIĆI - Iako oslabljeni, bez Admira Purića, Suada Huskića te Nedžada Alića, ipak, nakon tri poraza, od Konjuha, Izviđača, te Maglaja, Krivaja je u derbiju začelja uz veliku potporu gledatelja slavila pobjedu protiv Gradačca, te došla na korak do cilja, ostanka u društvu najboljih BiH ekipa.

Više...

Borac Travnik - Bosna 29:31 (13:15)

• 0

TURBE - Kao što su i pretpostavljali prije odlaska u Turbe na susret 13.kola Prve rukometne lige FBiH, iza rukometaša Bosne je i najteži susret u ovoj sezoni, u kojem su ipak uspjeli doći do 13.uzastopne pobjede.

Više...

Dobrinjac slavio u Mostaru

• 0

MOSTAR - Rukometni klub „Dobrinjac“ Sarajevo u okviru XIV kola Prve lige Federacije – Skupina Jug, odmjerio je snage sa mostarskom ekipom, RK „Velež“. Ekipa sarejevskog ligaša je bila favorit u ovoj utakmici i u potpunosti opravdala taj epitet i savladala domaćina rezultatom 32:28.